ZARAзно зло

Вчера се забавлявах с публикуваното в www.metropolis.bg съобщение за откриването на дългоочаквания аутлет на ZARA в София.

Тази вечер обаче, блогът LIGHTSTYLE на Капитал ме подложи на истинско изпитание с това ! Наистина много уважавам Мария, но нарисуваните от нея Апокалиптични картини на магазина мисля че ще ме накарат да го отбягвам по света и (най-вече) у нас.

Не че не обичам хубавите дрехи на сносни цени. Просто изпитвам ужас от стада шопинг-маниачки. Плюс това – колкото по-малко момичета имат като моята дреха – толкоз по добре, нали 😉

ZARAзно зло

Моята кампания “Спрете психо-терора”

Започвам кампания под надслов „Не на терора с лентичките „Не сте сами“

Правя го, не защото съм безчувствена и не подкрепям медиците в Либия (макар че ако трябва да бъдем честни – изобщо не съм сигурна че са невинни).

Правя го защото смятам, че да трупаш активи (под формата на имидж) и пари на гърба на няколко нещастни човека и бездействието на десетки политици е цинично.

Мисля, че лентичката „Не сте сами“ поругава българския флаг и го принизява до статут на не особено добре издържано в графично отношение лого.

Омръзна ми всички сайтове, които посещавам да са са нацвъкани с банери „Не сте сами“. Всички водещи по телевизията (колкото и рядко да ми се случва…все гледам по малко) да са с лентички „Не сте сами“. Всички вестници (особено „Стандарт“ гррррррр) да са пълни с публикации как на някой му хрумнала поредната гениална идея да си турне лентичката ееееей толкова огромна незнамкъде си.

Не искам да пия прясно мляко  със символ „Не сте сами“, не искам да ям салата с лентичка, не искам лепенки, плакати, отказвам да пазарувам в магазини с витрини „Не сте сами“. Добре че си пия кафето без захар, че ако трябваше да си сложа от пакетче с надпис „Не сте сами“…леле! А мартеницата „Не сте сами“ просто преля чашата! Възприех го като гавра с хубавата българска традиция 😦

За мен всичко това е психотормоз, от който някой обаче явно вади добри пари.

Затова казвам НЕ НА ЛЕНТИЧКИТЕ !

Моята кампания “Спрете психо-терора”

Температурен терор

Желая да са оплача на широката или не чак толкоз широка общественост ( абе важното е да са оплача!) от температурния терор на който съм подложена от колегите в офиса.

По някакво ужасно стечение на обстоятелствата – или световна конспирация – не знам – мястото ми е точно, ама точно под климатика!

И какво се получава всеки Божи ден, забележете – НЕЗАВИСИМО какви са температурите навън…

Влизам си аз, геройски изкачила 4 етажа, и естествено изплезила език (е, да, знам …тряя спортувам повече) и разгорещена. Естествено, някой е успял да дойде преди мен и да пусне климатика на 31 градуса (нищо че навън е 21 примерно). И така – цял ден.

Понеча ли да го изключа – ме поглеждат умолително или зловещо – според ситуацията.

Ако се е затрило някъде дистанционното – настава национална трагедия на етажа.

А не дай Боже да рече некой да проветри…същински апокалипсис.

Затва, исках да кажа – да споделя с вас как ме тормозят ежедневно. Как сивото ми вещество (дето и без това не е в толкова излишни количества) – бавно се размеква.

Искам и аз кампания „Не сте сами“. Ама не искам протести и блокажи на столицата, нито пижамени шествия (не искам невинни хора да се поболеят зарад мен).

Само ако може да има въздух. С нормална температура. Друго не ща!

Температурен терор

Шекер – носталгия

Може би „сладка носталгия“ би звучало по добре, но аз си знам защо го кръстих този пост така.

Заради „шекерджийницата“ където вчера прекарах 30 (или бяха повече?) прекрасни минути.

След двучасова разходка из старата част на Търново ме обзе някаква тиха носталгия, сладка меланхолия по дните, когато всеки ден мерех тези улици и минавах целия град за да стигна до училище. Ходих да го видя – то си е там. Класната стая си е на мястото. Бакалията отпред също. 

Има нещо толкова успокояващо когато нещата са си на мястото, макар хората и случките отдавна да ги няма…замислих се какво ли става с всеки един от тях…И дали запомняме местата заради нещата, които сме преживели там. Какво помня от дните в гимназията?…

Разходката по калдаръмените улици, където тишината е толкова гъста и особена. А времето е спряло.

„Шекерджийницата“ беше логичния завършек на тази разходка във времето. Опит да задържа още малко онези отминали години, да продължа сладостта, докато сърбам турското кафе на пясък.

Жената, която работи в „шекерджийницата“ (така и не и знам името, а и може би е по-добре… )  ми казва:

„Тук хората се отпускат и започват да си спомнят детството – смеят се, разказват си случки. Забравят за времето и не им се тръгва…“

Явно не само аз страдам от шекер – носталгия.

Ако някой ден минавате през Търново – непременно се отбийте на това вълшебно местенце за по едно кафе, лимонада (в автентична стара бутилка) и локум на клечка или бяло сладко. Със сигурност ще ви посрещнат с шекер-усмивка 🙂

Шекер – носталгия